Biblioteka Publiczna Gminy Kłobuck im. Jana Długosza

Biblioteka Poleca

Czytelnia

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek 10.30 - 17.45
wtorek 10.30 - 17.45
środa   9.00 - 15.00
czwartek 11.00 - 15.00
piątek 10.30 - 17.45

 

tel.               34-317-29-40

Gadu Gadu    22835749

e-mail    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

profil na Nasza Klasa
profil na Facebook

 

 

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

8 września odbyło się już po raz czwarty Narodowe Czytanie 2018, w tym roku lekturą wiodącą była powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” oraz teksty z „Antologii Niepodległości”. W Kłobucku fragmenty książki Żeromskiego przeczytali: Jerzy Zakrzewski, Burmistrz Kłobucka; Tomasz Solnica z KPP w Kłobucku; Beata Pluta, Komendant Hufca ZHP Kłobuck; Agnieszka Biernacka, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2; Tadeusz Syguda, przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Kłobucka. Natomiast wiersze z „Antologii..” przeczytała malarka i poetka, Zofia Trzepióra-Noga.

 

Następnie zgromadzeni czytelnicy mogli wysłuchać krótkiego występu artystycznego harcerzy z Hufca ZHP, którzy zaśpiewali kilka piosenek o charakterze patriotycznym. Ostatnim punktem programu był quiz wiedzy o powieści, Stefanie Żeromskim i epoce, w której tworzył. Tradycyjnie quiz prowadziły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2, Beata Hyra i Ewa Jakubowska.

 

Czytaniu towarzyszyły dwie wystawy nawiązujące do przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

 

Imprezę zorganizowały dwie kłobuckie biblioteki: Biblioteka Publiczna Gminy Kłobuck i Biblioteka Pedagogiczna.

 

Autorką zdjęć jest Barbara Korczak.

  

Spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher 

 

  

5 marca 2018 roku odbyło się spotkanie autorskie z pisarką, blogerką i recenzentką Magdaleną Majcher. W czasie spotkania można było zapoznać się z twórczością gościa, zadać pytanie czy zdobyć autograf.

Autorką zdjęć za spotkania jest Barbara Korczak.

Warsztaty z „Czarną książką kolorów”

23 kwietnia, w ramach obchodu Światowego Dnia Książki, odbyły się warsztaty z „Czarną książką kolorów”M. Cottin. Uczestniczyły w nich uczniowie z klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci poprzez różne gry i zabawy odkrywały świat osób niewidomych, poznały alfabet Brailleʼa, a na zakończenie wykonały ilustracje do własnej „Czarnej książki kolorów”.

Zajęcia z edukacji globalnej

11 grudnia w czytelni odbyły się warsztaty z zakresu edukacji globalnej pt. "Milla i głodne brzuszki". Uczestniczyły w nich dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku. Uczniowie wysłuchali bajki o dziewczynce Milli, która nie szanowała jedzenia, dopiero ptaszek Globelek uświadomił jej, że źle robi, opowiedział jej także o dzieciach z Malawi, które często są niedożywione. Następnie drugoklasiści wspólnie wyszukali na mapie Malawi, obejrzeli krótką prezentację o tym kraju, rozpoznawali zwierzęta tam żyjące. Na koniec wykonali ilustrację do bajki.

 

 

 W listopadzie 2014 r. serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy obrazów naszej kłobuckiej artystki.

Patron Biblioteki - Jan Długosz

Gimnazjaliści z Opatowa na spotkaniu z dziennikarką

Mileną Kościelniak, 2 grudnia 2011 r. 

 
  
 

 

"Janusz Korczak - lekarz, pisarz, przyjaciel dzieci, prawdziwy człowiek" - cykl lekcji bibliotecznych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku - kwiecień 2012 r.